گروه جامع و تخصصی هتل‌نیوز - لوگوی شماره یک
جمعه، 7 بهمن 1401 Language Logo - Hotel News Group انگلیسی
Hotel Uniform - Hotel News Group
هتل کلاب حساب کاربری من  - گروه جامع و تخصصی هتل‌نیوز Fri, Jan 27, 2023
اخبار داخلی
 افزایش ۳۰ درصدیِ بلیت هواپیما منتفی شد

افزایش ۳۰ درصدیِ بلیت هواپیما منتفی شد

به گزارش هتل نیوز، " مقصود اسعدی سامانی " دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت ؛ با توجه به دستور دادستان مبنی بر برگشت قیمت‌های بلیت پروازهای داخلی به نرخ‌های قبلی و اعمال نشدن افزایش ۳۰ درصدی در قیمت‌ها، ‌‌تابع دستورات دادستان هستیم و ‌نرخ بلیت پروازهای داخلی به قیمت قبلی باز می‌گردد. او ادامه داد ؛ هزینه شرکت‌های هواپیمایی از سال گذشته تاکنون نظیر هزینه دیگر شرکت‌ها و نهادهای خدماتی افزایش بسزایی یافته است در حالی که درآمد شرکت‌ها افزایش نیافته است. " اسعدی سامانی"  گفت ؛ قطعا در صورت تعدیل نشدن نرخ بلیت پروازهای داخلی، شرکت‌های هواپیمایی برای تأمین قطعه و موتور هواپیما با چالش جدی مواجه می‌شوند.  دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی تاکید کرد ؛ این مسأله موجب زمین‌گیری تعداد هواپیمای بیشتر ناوگان و تحت تأثیر قرار گرفتن ایمنی پرواز می‌شود‌.

ایجاد شده: دیروز       آخرین ویرایش: دیروز
گلایه متولی سفر به گرانی بلیت هواپیما

گلایه متولی سفر به گرانی بلیت هواپیما

به گزارش هتل نیوز، " مصطفی فاطمی " مدیرکل گردشگری داخلی گفت ؛  در شورای عالی هواپیمایی کشوری، وزارت اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت امور خارجه عضو هستند، اما وزارت گردشگری که متولی اصلی سفر و گردشگری در کل کشور است، عضو این شورا نیست! او ادامه داد ؛ سیاست‌گذاری گردشگری بدون درنظر گرفتن شاخص و شرایط حمل‌ونقل به خصوص هواپیما، امکان‌پذیر نیست و قابلیت اجرا هم ندارد. وی گفت ؛ گردشگری در وضع موجود و پس از رکودهای طولانی به تحریک تقاضا نیاز دارد، درحالی که افزایش ناگهانی ۳۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما، همزمان با اجرای طرح تحریک تقاضا، نه تنها اجرای این طرح و مدیریت سفر را مختل می‌کند. " فاطمی " افزود ؛ تطابق صندلی و تخت جزو پنج راهبرد اصلی توسعه گردشگری در دنیا است، ولی ما نمی توانیم چنین راهبردی را در کشورمان اعمال کنیم، چون در اجرا با مشکل مواجه می‌شویم. او خاطر نشان کرد ؛ با این رویه نمی‌توان که یک روز بلیت را دو نرخی می‌کنند و روز دیگر ناگهان ۳۰ درصد قیمت‌ها را افزایش می‌دهند چگونه می‌توان تقاضا برای سفر ایجاد کرد.   مدیرکل گردشگری داخلی تاکید کرد ؛ سازمان هواپیمایی کشوری مطابق با احکام سند راهبردی توسعه گردشگری مصوب هیأت وزیران، موظف است سیاست‌های حمایتی را در حوزه قیمت‌گذاری حمل‌و نقل هوایی در جهت توسعه مقاصد گردشگری تنظیم کند.

ایجاد شده: دیروز       آخرین ویرایش: دیروز
وزیر گردشگری ؛ طرح لغو روادید با ۵ گروه از کشورها را دنبال می‌کنیم

وزیر گردشگری ؛ طرح لغو روادید با ۵ گروه از کشورها را دنبال می‌کنیم

به گزارش هتل نیوز، " سید عزت‌الله ضرغامی " وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت ؛ مسائل گردشگری فرابخشی است و دستگاه‌های زیادی مورد همکاری ما هستند برای رونق  گردشگری یکی از مهترین دستگاه‌ها تشکیلات دیپلماسی و وزارت امور خارجه است. او افزود ؛ اخیرا طرح مشترکی را جلو می‌بریم که بتوانیم به ۵ گروه از کشورهای مختلف لغو روادید یکطرفه داشته باشیم. " ضرغامی " گفت ؛ ممکن است بعضی ها تصور کنند لغو روادید یک‌طرفه به مصلحت کشور نیست باید دو طرفه باشد؛ چرا کشور مقابل لغو روادید نکند ولی ما لغو روادید داشته باشیم. وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه به اعتقاد من برای تقویت گردشگری این مساله خیلی مهم نیست چون کشورهایی که در این حوزه توانسته‌اند موفق باشند لغو روادید یک‌طرفه داشته‌اند تاکید کرد ؛ برای مثال کشورهای امارات و ترکیه به ترتیب با ۱۳۰ و ۸۰ کشور لغو روادید دارند.

ایجاد شده: دیروز       آخرین ویرایش: دیروز
بیش از ۸۰ درصد از توریست‌های زیارتی را از دست داده‌ایم

بیش از ۸۰ درصد از توریست‌های زیارتی را از دست داده‌ایم

به گزارش هتل نیوز،‌" علی اکبر علیزاده قناد " رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت ؛ خراسان رضوی عمدتا پذیرای زائران زیادی از کشورهای همجوار عراق، حوزه خلیج فارس و حتی آسیای میانه بود، اما در حال حاضر ۸۰ درصد از تعداد این افراد به دلیل مسائل سیاسی و قطعی اینترنت کاسته شده است. او ادامه داد ؛  اقتصاد خراسان و به ویژه مشهد تا حدود زیادی زیر سایه گردشگری است و حدود ۶۰ درصد از اقتصاد استان را تشکیل می‌دهد. " قناد " افزود ؛ بیش از ۵۰درصد هتل‌های ایران در مشهد است و با توجه به اینکه چرخ اقتصاد مشهد روی محور زائران و گردشگران می‌چرخد، افت تعداد گردشگران منجر به افت شدید وضعیت اقتصادی می‌شود. وی گفت ؛ خراب شدن راحت است اما آباد کردن بسیار سخت است و برگرداندن اعتماد از دست رفته زائران و توریست ها بسیار سخت است.  رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خراسان رضوی تاکید کرد ؛ تبعات منفی این وضعیت بسیار گسترده است و تاثیر زیادی دارد.

ایجاد شده: دیروز       آخرین ویرایش: دیروز
مدیرکل توسعه گردشگری داخلی : استقبال از نمايشگاه امسال دوبرابر شده است

مدیرکل توسعه گردشگری داخلی : استقبال از نمايشگاه امسال دوبرابر شده است

"ا سید مصطفی فاطمی " مدیرکل توسعه گردشگری داخلی در مصاحبه‌ای اختصاصی با هتل نیوز در خصوص برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران گفت ؛ نمایشگاه‌ها برآیند هر صنعت هستند و  اگر صنعت در رکود باشد، نمایشگاه آن هم ركود خواهد شد. او ضمن اعلام اینکه بیش از ٦٧٠٠٠ مترمربع براى فضاى نمايشگاه امسال اختصاص داده شده از رويكرد متفاوت نمایشگاه در  حوزه گردشگرى خوراك نیز خبر داد و گفت امسال در نمایشگاه پخت و پز نخواهیم داشت، بیشتر به فرآیندها و بسته‌بندی در حوزه خوراک در کشور خواهیم پرداخت. او ادامه داد ؛ حجم شرکت‌کنندگان داخلی و بین‌المللی نسبت به سال گذشته دو برابر شده است. " فاطمی " با بیان اینکه بیش از ۱۰۰۰ متر فضای نمایشگاهی امسال در اختیار شرکت‌های خارجی است گفت ؛ كشورهاى ونزوئلا، لبنان،عراق، روسيه، قطر، مالزى، تركيه و ژاپن در نمايشگاه امسال حضور خواهند داشت. وی افزود ؛ نمایشگاه امسال همچون سایر نمایشگاه‌های بین‌المللی خارجی از جمله فیتور به صورت منطقه‌اى و استان محور برگزار خواهد شد. مدیرکل توسعه گردشگری داخلی ضمن اعلام اینکه هتل‌ها سالن اختصاصى ندارند تاکید کرد ؛ نمایشگاه صنایع دستی به صورت سالن‌های جداگانه از بخش گردشگری خواهد بود.

ایجاد شده: پنج روز قبل       آخرین ویرایش: پنج روز قبل
استاد دانشگاه تهران ؛ شمشیر چم‌شیر، رودخانه زهره را هم کشت

استاد دانشگاه تهران ؛ شمشیر چم‌شیر، رودخانه زهره را هم کشت

به گزارش هتل نیوز، " حسین آخانی " استاد دانشگاه تهران گفت ؛ ۲۶ دی ۱۴۰۱ روز تلخی است برای تاریخ محیط زیست ایران، روزی که علیرغم نامه های مقامات کشور از ریاست سازمان حفاظت محیط زیست و معاون اول ریاست جمهوری، دست اندرکاران وزارت نیرو جان رودخانه دیگری را از ایران گرفتند‌. او ادامه داد ؛ وزارت نیرو سدی را آبگیری کرد که به گتوند ۲ شهرت پیدا کرده است. این آبگیری نشان داد که برای وزارت نیرو نه علم مهم است و نه قانون. " آخانی " افزود ؛ دستگاههای قانونی مانند کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و سازمان حفاظت محیط زیست به صراحت با آبگیری سد مخالفت کردند. وی گفت ؛ دستگاهی که منفعتش با ادامه پروژه های مرگ رودخانه ها گره خورده است، برایش زهره، کارون، کرخه، زاینده رود و جراحی، ارس،تجن، خرسان، مارون، سیمینه رود و ..... فرقی ندارد.   استاد دانشگاه تهران ضمن اعلام اینکه آنانی که ادعا می کنند که این سدها را برای رفاه مردم می سازند دروغی بیش نیست افزود ؛ سدهایی که حاصلش گرد و خاک برای ساکنان و آب و برقش خوراک صنایع آلوده کننده ای است که محصول آنها اغلب به کشورهای دیگر صادر می شود، برای ما رفاه نیاورده است.

ایجاد شده: 27/دی/1401       آخرین ویرایش: 27/دی/1401
جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...