اخبار داخلی
 ترغیب ۶۰ میلیون دنبال‌کننده چینی برای سفر به ایران

ترغیب ۶۰ میلیون دنبال‌کننده چینی برای سفر به ایران

به گزارش هتل نیوز ؛ " مسلم شجاعی " سرپرست دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی گفت :  پروژه ایران سلام ذیل چهار موضوع طبیعت و تنوع اقلیمی، تاریخی و فرهنگی، جاده ابریشم و خوراک در ۱۲ استان کشور با لحاظ کردن تکراری نبودن مسیرها و جاذبه‌ها برای اینفلوئنسرهای چینی برنامه‌ریزی و برگزار شده است. وی افزود : ۲۰ اینفلوئنسر چینی با بیش از ۶۰ میلیون دنبال‌کننده در قالب چهار گروه با سفر به مناطق مختلف کشورمان محتوا تولید می‌کنند. سفر بلاگرهای چینی به ایران به این دلیل در این فصل انتخاب شده که با عید بهاره چینی مقارن است. او گفت : هر یک از اینفلوئنسرهای چینی به طور میانگین بیش از ۳ میلیون بازدید‌کننده در فضای مجازی دارند. " شجاعی " در ادامه گفت : شبکه‌های اجتماعی مانند تیک‌تاک، رِد و ویبو شبکه‌های مجازی مهمی هستند که این اینفلوئنسرهای جوان جاذبه‌های کشورمان را در آن انتشار خواهند داد. سرپرست دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی تاکید کرد : در پایان هر سفر نشست ارزیابی با هدف دریافت نظرات و بازخوردهای هر گروه از ظرفیت‌ها و جاذبه‌های کشورمان برگزار می‌شود.

ایجاد شده: امروز       آخرین ویرایش: امروز
معاون گردشگری : موضوع شهرهای مکمل و جایگزین در نوروز ۱۴۰۳ مجددا در دستور کار قرار خواهد داشت

معاون گردشگری : موضوع شهرهای مکمل و جایگزین در نوروز ۱۴۰۳ مجددا در دستور کار قرار خواهد داشت

به گزارش هتل نیوز ؛ "علی اصغر شالبافیان" معاون گردشگری کشور در نشست ستاد خدمات سفر با محوریت نوروز ۱۴۰۳ که صبح امروز در محل سالن فجر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شدش گفت :  با توجه به تقارن نوروز ۱۴۰۳ با ماه رمضان، شورای فرهنگ عمومی کشور مصوبه‌ای را در خصوص نحوه فعالیت ستاد خدمات سفر استان‌ها به تصویب رساند که توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به وزرای مرتبط و استان‌ها ابلاغ شده است. وی افزود : این مصوبه چارچوب فعالیت واحدهای گردشگری، سایر واحدهای خدمات‌رسان و نحوه برخورد با مسافران را در این ایام مشخص می‌کند. او گفت : با توجه به تقویم تعطیلات و مصادف شدن انتهای تعطیلات نوروز با ایام پایانی ماه مبارک رمضان، فعالیت دستگاه‌های عضو ستاد خدمات سفر تا ۲۴ فروردین ماه ادامه خواهد داشت. " شالبافیان " ادامه داد : فعالیت ستاد خدمات سفر در طول سال دائمی شده است و در ایام تعطیلات به طور ویژه به مسافران خدمات‌رسانی می‌کنند. معاون گردشگری کشور در پایان گفت : با توجه به تقارن نوروز با ماه رمضان، تقاضا برای برخی مواد خوراکی افزایش خواهد یافت و باید تمهیدات لازم برای تامین این اقلام اندیشیده شود.

ایجاد شده: امروز       آخرین ویرایش: امروز
ایران‌هراسی، تحریم‌ها و مشوق‌نبودن قوانین؛ چالش‌های گردشگری کشور

ایران‌هراسی، تحریم‌ها و مشوق‌نبودن قوانین؛ چالش‌های گردشگری کشور

به گزارش هتل نیوز ؛ " مسلم شجاعی " سرپرست دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی گفت :  در کنار مشکلات زیرساخت‌ها، اقامتگاه‌ها و ناوگان حمل‌ونقل ریلی و هوایی،  قوانین کشور در حوزه گردشگری نیز دچار مشکل است. قوانین برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی چندان مشوق نیستند. اگرچه ما بوم‌گردی‌ها را توسعه داده‌ و بخشی از مشکلات حوزه اقامتی را حل کرده‌ایم. وی افزود : به نسبت جهانی استاندارد پایین‌تر ما در خدمات‌رسانی در هتل‌ها و رستوران‌ها،  یکی از چالش‌های ما  در گردشگری است. " شجاعی " گفت : موضوع کلان‌تری که وجود دارد ایران‌هراسی است. بمباران خبری می‌شویم و مدام القا می‌شود که ایران ناامن است. این موضوعی بین‌المللی است که آن هم یک چالش برای گردشگری است. سرپرست دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی ضمن اشاره به اینکه وجود تحریم‌ها هم برای بخش خصوصی چالش دیگری است افزود : تحریم‌ها اجازه برقراری تراکنش‌های مالی را نمی‌دهد. در رزرواسیون‌های بین‌المللی، ایرلاین‌های کشور ما حاضر نیستند و لیست هتل‌های ما حذف شده‌اند.

ایجاد شده: امروز       آخرین ویرایش: امروز
متن پایانی سومین پیش نشست کنگره علمی و تخصصی هتلداری ایران منتشر شد

متن پایانی سومین پیش نشست کنگره علمی و تخصصی هتلداری ایران منتشر شد

به گزارش هتل نیوز و به نقل از دبیرخانه کنگره علمی و تخصصی هتلداری ایران، متن پایانی سومین پیش نشست کنگره علمی و تخصصی هتلداری ایران منتشر شد. طبیعت منابع محدود و پایان پذیری را برای توسعه در اختیار انسانها گذاشته است و بشر بایستی منابع در اختیار خود را به نحوی بکار گیرد که نسلهای آینده نیز از آن بی بهره نباشند و بتوانند مسیر توسعه پایدار را در زمان خود طی کنند. توسعه پایدار در صنعت هتلداری و مهمان نوازی نیز از این قاعده مستثنی نیست و صاحبان سرمایه بایستی با بکارگیری صحیح و اصولی منابع مالی در سه حوزه نیروی انسانی سیستمهای مدیریتی و تکنولوژی و فناوری منافع اقتصادی خود ایجاد بازار رقابتی، رفع نیازها و خواسته مشتریان و در نهایت توسعه پایدار برای آیندگان را مدنظر قرار دهند. شورای سیاست گذاری کنگره علمی و تخصصی هتلداری ایران با تعیین عناوین توسعه پایدار و تکنولوژیهای نوین" و "مطالعات و ملاحظات سرمایه گذاری به عنوان دو محور از محورهای شش گانه این رویداد و برگزاری سومین نشست مقدماتی کنگره با عنوان ملاحظات سرمایه گذاری توسعه پایدار و مدیریت سبز در صنعت هتلداری در تاریخ ۳۰ بهمن ماه ۱۹۰۲ در هتل اسپیناس پالاس تهران تلاش دارد تا بر اهمیت موضوع سرمایه گذاری و برنامه ریزی برای آن تاکید نماید و در راستای دستیابی به اهدف توسعه پایدار در صنعت هتلداری کشور موضوعات زیر را مد نظر قرار داده است؛ ۱ - شناسایی و معرفی فرصتهای سرمایه گذاری به تفکیک هر استان و ارائه آن جهت جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی ۲ - تسهیل ورود سرمایه گذاران خارجی تضمین سرمایه گذاری و دعوت از گروه های هتلداری بین المللی برای سرمایه گذاری در ایران ۳ - ایجاد مشوق های لازم از جمله تخصیص یارانه اعطای معافیت ارائه تسهیلات با سود ترجیحی و اختصاص زمین برای احداث هتل و سایر مراکز اقامتی گردشگری و پذیرایی از سوی دولت و سایر سازمانها از جمله شهرداری سازمان ملی زمین و مسکن ۴ - استقرار یک سامانه جامع آماری و درج و بروزرسانی اطلاعاتی از جمله میانگین ضریب اشغال و تعداد گردشگری ورودی به تفکیک مناطق شهرها و استانهای کشور به منظور اطلاع صاحبان سرمایه و صدور مجوز ساخت و احداث هتل بر اساس نیازسنجی طرح های توجیهی و مطالعات امکان سنجی ۵ - الزام سرمایه گذاران به انجام مطالعات امکان سنجی ارائه طرح توجیهی و بکارگیری و استفاده از مشاوران دارای صلاحیت در حوزه های طراحی معماری و بهره برداری از اولین مراحل شروع به ساخت هتل ها و مراکز اقامتی ۶ - تعیین استانداردها و لزوم ایجاد و تدوین سرفصلهای مدیریت سبز هوشمندسازی و هوش مصنوعی در ضوابط ارزیابی و درجه بندی و الزام سرمایه گذاران و بهره برداران به رعایت مسائل زیست محیطی از جمله مدیریت مصرف منابع، بکارگیری انرژی های تجدید پذیر، توسعه فضاهای سبز و غیره ۷ - تجدید نظر در نوع و شیوه نرخ گذاری خدمات هتلی و تعیین نرخ خدمات هتلی با در نظر گرفتن معیارهایی از جمله میزان تورم عرضه و تقاضا، توجيه فني و اقتصادی طرح ها بازگشت اصل و سود سرمایه ۸- بکارگیری و استفاده از تکنیکهای جدید بازاریابی مبتنی بر رویکردهای مدیریت سبز در صنعت هتلداری به منظور ایجاد مزیت رقابتی به دست آوردن بازارهای جدید و تغییر مشخصه مشتریان ۹- آموزش و ترویج مفاهیم مدیریت سبز گسترش فرهنگ توسعه پایدار و تشریح منافع اقتصادی حاصل از بکارگیری و پیاده سازی این سیستم مدیریتی برای کلیه ذینفعان اعم از مشتریان نیروی انسانی مدیران سرمایه گذاران بهره برداران تامین کنندگان و تولید کنندگان تجهیزات و سایر صنایع وابسته

ایجاد شده: 3/اسفند/1402       آخرین ویرایش: 3/اسفند/1402
مشاور و مدرس صنعت هتلداری ؛ صنعت هتلداری ایران انگیزه‌ای برای رعایت استانداردهای مدیریت سبز ندارد

مشاور و مدرس صنعت هتلداری ؛ صنعت هتلداری ایران انگیزه‌ای برای رعایت استانداردهای مدیریت سبز ندارد

به گزارش هتل نیوز ؛ "محسن مردانی" مشاور و مدرس صنعت هتلداری در سومین نشست مقدماتی کنگره علمی و تخصصی هتلداری ایران - فراخوان مقالات گفت :  گردشگری سبز از منظر دو هدف و رویکرد کاهش بهای تمام شده خدمات و حفظ محیط زیست، قابل بررسی است. هدف اصلی گردشگری سبز، کاهش قیمت خدمات است ولیکن معمولا و به اشتباه، رویکرد دوم یعنی حفظ محیط زیست، ترجیح داده می‌شود. هر دو هدف و رویکرد گردشگری سبز در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی هتل‌ها و مراکز گردشگری است. وی افزود : در ایران، راهکار و راه حلی برای اجرا و رعایت اصول مدیریت سبز در صنعت گردشگری وجود ندارد. " مردانی" تاکید کرد ؛ راهکار اساسی، تدوین شیوه‌نامه‌ای برای اجرای برنامه مدیریت سبز است که به صورت قانونی در برنامه ششم توسعه به تصویب رسیده است.

ایجاد شده: 3/اسفند/1402       آخرین ویرایش: 3/اسفند/1402
مشاور بازسازی و معماری مراکز اقامتی ؛ در مدیریت سبز هتلداری، ۴۰ سال از دنیا عقب هستیم

مشاور بازسازی و معماری مراکز اقامتی ؛ در مدیریت سبز هتلداری، ۴۰ سال از دنیا عقب هستیم

به گزارش هتل نیوز ؛ "ریحانه زاهدی" مشاور بازسازی، طراحی و معماری هتل‌ها و مراکز اقامتی در سومین نشست مقدماتی کنگره علمی و تخصصی هتلداری ایران - فراخوان مقالات گفت :  صحبت‌های علمی و آکادمیک در جای خود و به تنهایی بسیار خوب و زیباست ولی واقعیت چیز دیگری است. اگر بخواهم از کف کارگاه‌ و پروژه‌ها صحبت کنم، حداقل ۳۰ تا ۴۰ سال تا رسیدن به نقطه‌ای که بخواهیم در مورد هتل سبز فکر کنیم، فاصله داریم. وی افزود : اتفاقاتی که در سطح دنیا در حوزه مدیریت سبز هتل‌ها در حال رخ دادن است، برای ما رویایی و دور از دسترس است. او ادامه داد : به دلیل عدم وجود قوانین بالادستی و آماده نبودن زیرساخت‌ها، طراحان هتل در ایران باید تمامی استانداردهای خود را کنار بگذارند. " زاهدی " در پایان گفت : آرزوی یک طراح و معمار در ایران این است که روری یک هتل سبز را طراحی کند ولی در بسیاری از بخش‌ها دچار مشکل هستیم.

ایجاد شده: 3/اسفند/1402       آخرین ویرایش: 3/اسفند/1402
جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...