گروه جامع و تخصصی هتل‌نیوز - لوگوی شماره یک
سه‌شنبه، 12 مهر 1401 Language Logo - Hotel News Group انگلیسی
Hotel Uniform - Hotel News Group
هتل کلاب حساب کاربری من  - گروه جامع و تخصصی هتل‌نیوز Tue, Oct 4, 2022
اخبار داخلی
لغو روادید گردشگری با کشورهای هدف را دنبال کنید

لغو روادید گردشگری با کشورهای هدف را دنبال کنید

به گزارش هتل نیوز، رئیس جمهور امروز دوشنبه (۱۱ مهر) از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بازدید کرد. رئیس جمهور در این بازدید گفت ؛ رونق صنعت گردشگری، اقتصاد گردشگری را فعال می‌نماید و در کنار گردش مالی قابل توجه و ظرفیت‌های فراوان برای ایجاد اشتغال، بار فرهنگی عظیمی نیز دارد. او ادامه داد ؛ گردشگری خانواده محور، لغو روادید گردشگری با کشورهای هدف، تسهیل و حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بخش گردشگری با اعطای تسهیلات و امکانات از جمله اقدامات لازم برای توسعه و رونق گردشگری است. وی افزود ؛ توانمندی‌های کشور در حوزه‌های سلامت و وجود مناطق خاص جغرافیایی مثل جزایر هرمز، آشوراده و سواحل مکران  از ظرفیت‌های بسیار مناسب برای ایجاد مناطق ویژه گردشگری و طبیعت گردی است. رئیس جمهور تاکید کرد ؛ مردم از این دولت انتظار انجام یک کار معمولی ندارند، بلکه انتظار دارند با استفاده از همه تجربیات پیشین یک حرکت جهشی انجام شود تا اقتصاد گردشگری جهش یافته و یاریگر دیگر بخش‌های اقتصادی نیز باشد.

ایجاد شده: امروز       آخرین ویرایش: امروز
افزایش چندبرابری تعرفه آب و برق هتل‌ها مانع توسعه گردشگری است

افزایش چندبرابری تعرفه آب و برق هتل‌ها مانع توسعه گردشگری است

به گزارش هتل نیوز،  "  علیرضا ایزدی " مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی استان اصفهان گفت ؛ هتل‌داران استان درباره افزایش چند برابری تعرفه آب و برق هتل‌ها و تحمیل جرایم سنگین برای مصارف مازاد بر ظرفیت قراردادی مشترکین صنعت گردشگری نگران هستند. او ادامه داد ؛ بیشتر هتل‌هایی که پیش از سال ۱۳۸۰ ساخته شده‌اند به دلیل عدم همخوانی ظرفیت‌های تخصیصی مصرف آب با واقعیت موجود دچار مشکل شده‌اند. " ایزدی " افزود ؛ برخی قوانین مصوب مجلس در حوزه نرخ برق موجب آسیب جدی به صنعت گردشگری و هتل‌داران شده است. مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی استان اصفهان افزود ؛  زمانی که نرخ برق مصرفی هتل‌‌ها قرار است ۱۰ و نیم برابر گران شود، طرح‌های تشویقی برای سرمایه‌گذاری در ساخت هتل چه توجیه اقتصادی برای فعالان این حوزه دارد؟

ایجاد شده: دیروز       آخرین ویرایش: دیروز
معاون گردشگری : تلاش ما بر این بوده تا ذی‌نفعان گردشگری را به مشارکت بگیریم

معاون گردشگری : تلاش ما بر این بوده تا ذی‌نفعان گردشگری را به مشارکت بگیریم

به گزارش هتل نیوز، علی‌اصغر شالبافیان " معاون گردشگری کشور در دومین رویداد سراسری ایران و گردشگری خوراک در سده نو گفت ؛ هر کدام از برنامه‌هایی را که در هفته گردشگری داشتیم فرصت مغتنمی برای معرفی فرصت‌ها و ظرفیت‌هایی این حوزه بود. او ادامه داد ؛ کسب مزیت رقابتی و پایدار کردن مقاصد گردشگری، طولانی شدن اقامت گردشگران، استفاده از فرصت‌های معرفی جوامع محلی همگی در گرو توسعه گردشگری موضوعی است. وی افزود ؛ برنامه‌ریزی‌هایی که داشتیم این بود که جنبه‌های کمتر شناخته شده را فعال کنیم. " شالبافیان " گفت ؛ تشکیل میزهای تخصصی و موضوعی گردشگری در همین راستا انجام شد. این میزها برای این است که به توسعه گردشگری موضوعی توجه جدی شود از این رو به دنبال این هستیم که این میزها را به صورت  پویا داشته باشیم. او گفت ؛ تلاش ما همواره بر این بوده تا ذی‌نفعان هر حوزه را به مشارکت بگیریم و بتوانیم از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم. معاون گردشگری کشور  تاکید کرد ؛ خوشبختانه در حوزه‌های مختلف برنامه‌های خوبی داریم و سند توسعه گردشگری در موضوعات مختلف در حال تدوین است.

ایجاد شده: دیروز       آخرین ویرایش: دیروز
ابلاغ دستور العمل ساماندهی و ثبت ملی رویدادها به استان ها

ابلاغ دستور العمل ساماندهی و ثبت ملی رویدادها به استان ها

به گزارش هتل نیوز، " علی اصغر شالبافیان " معاون گردشگری کشور در افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه تخصصی صنایع دستی، گردشگری و هتلداری اصفهان گفت ؛ دستورالعمل ساماندهی و ثبت ملی رویدادها» به مدیران کل میراث فرهنگی استان‌ها ابلاغ شده است و از این به بعد هر شهر و استانی می‌تواند رویداد محلی و استانی خود را ثبت کنند. او ادامه داد ؛  با ابلاغ این دستورالعمل به استان اصفهان تلاش می کنیم این شهر تنها در برخی از ایام سال گردشگر نداشته باشد، بلکه گردشگری در این شهر در تمامی ایام سال  رونق بگیرد.  وی افزود ؛ اگر دستورالعمل ثبت رویدادها به درستی اجرا شود هر شهر می‌تواند با ثبت ملی رویداد محلی خود سالانه گردشگری فراوانی را به مناسبت آن رویداد به شهر خود جذب کند. "شالبافیان گفت ؛ وزارت میراث فرهنگی با چند وزارتخانه وارد تعامل و همکاری بین بخشی شده است. معاون گردشگری کشور تاکید کرد ؛ یکی از این وزارتخانه، وزارت راه و شهرسازی است که طی تفاهم نامه‌ای که با این وزارتخانه صورت گرفته بر روند توسعه مکان‌های تفریحی و گردشگری در بین راه‌ها تاکید شده است.

ایجاد شده: سه روز قبل       آخرین ویرایش: سه روز قبل
تسهیل ضوابط و بهره‌برداری از پروژه‌های گردشگری در اولویت است

تسهیل ضوابط و بهره‌برداری از پروژه‌های گردشگری در اولویت است

به گزارش هتل نیوز، " علی‌اصغر شالبافیان "  معاون گردشگری کشور گفت ؛ امروز فرصتی برای ذی‌نفعان و فعالان گردشگری است تا بیش از گذشته مورد حمایت قرار بگیرند. باید این بخش را تقویت کرد تا در کشورهایی مانند ایران که گردشگری یک مزیت نسبی است بتوانیم آن را به پیشران‌ اقتصادی تبدیل کنیم.  او ادامه داد ؛ طی یک سال گذشته ۲ راهبرد جذب همکاری و هماهنگی بین دستگاهی و رفع موانع و تسهیل‌گری حضور بخش خصوصی  ارائه کردیم. وی افزود ؛ نگاه ما همکاری بین بخشی به عنوان راهبرد اساسی برای توسعه گردشگری کشور است. او گفت ؛ تلاش کردیم تا برای بهره‌برداری از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری‌های بین دستگاهی استفاده فعال کنیم. " شالبافیان " افزود ؛  در هفته دولت ۱۸۹ پروژه به ارزش حدود ۷ هزار میلیارد تومان به بهره برداری رسید و امروز ۱۸۳ پروژه با حجم سرمایه‌گذاری بیش از ۳ هزار میلیارد تومان افتتاح می‌شود.  معاون گردشگری کشور خاطرنشان کرد ؛ امیدواریم با بازکردن گره‌ها برای سرمایه گذاران بتوانیم در توسعه گردشگری کشور نقش آفرینی کنیم.

ایجاد شده: پنج روز قبل       آخرین ویرایش: پنج روز قبل
۸ درصد  کاهش نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه های کشور

۸ درصد کاهش نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه های کشور

به گزارش هتل نیوز، آمار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران حاکی از آن است که در مرداد امسال نشست و برخاست هواپیما نسبت به مرداد سال قبل ۸ درصد کاهش یافته است. طی مردادماه امسال نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه مهرآباد رشد منفی ۱۴ درصدی، اعزام و پذیرش مسافر رسد ۲۵ درصدی و ارسال و پذیرش بار و پست ۲۷ درصد رشد داشته است. در فرودگاه مشهد نشست و برخاست هواپیما، جابجایی مسافر و جابجایی بار به ترتیب رشد مثبت ۳۳ درصد، ۹۰ و ۱۰۰ درصدی را در بازه اشاره شده داشته است. در مجموع طی مرداد امسال در مقایسه با مرداد سال گذشته نشست و برخاست هواپیما، جابجایی بار و جابجایی بار به ترتیب رشد منفی ۸ درصدی، ۳۷ و ۴۳ درصدی داشته است. در بین شرکت های هواپیمایی داخلی هواپیمایی آسمان با ۴۳۶ پرواز بیشترین پرواز خروجی تاخیردار ۳۰ دقیقه و بیشتر طی مرداد امسال داشته است. در بخش پروازهای ابطالی نیز قشم ایر با ۷۰ پرواز در صدر قرار داشته است.

ایجاد شده: پنج روز قبل       آخرین ویرایش: پنج روز قبل
سطح اشغال هتل های کیش به ۸۰ درصد رسیده است

سطح اشغال هتل های کیش به ۸۰ درصد رسیده است

به گزارش هتل نیوز، " مسیح الله صفا " رییس هیات مدیره جامعه هتلداران کیش گفت ؛ در روزهای گذشته با بازگشت آرامش و بهبود وضعیت پروازها در فرودگاه کیش پذیرش مسافران در هتل های جزیره روند افزایشی به خود گرفته است. او ادامه داد ؛ روند افزایش پذیرش مسافران از شهریور ماه سال جاری نسبت به ماه های اول تابستان شکل گرفته است. " صفا " گفت ؛ در ابتدای هفته جاری ۶۰ درصد هتل ها اشغال شده بود طبق آخرین آمار هم اکنون سطح اشغال به ۸۰ درصد رسیده و در برخی از هتل ها پذیرش مسافران تا ۹۵ درصد نیز رسیده است. رییس هیات مدیره جامعه هتلداران کیش تاکید کرد ؛ اعضای جامعه هتلداران کیش در صورت تداوم و بهبود همکاری دستگاه های مختلف از جمله فدراسیون فوتبال، وزارت انور خارجه، وزارت میراث فرهنگی و شرکت‌های هواپیمایی آمادگی کامل تحقق پذیرش مسافران جام جهانی ۲۰۲۲ را دارند.

ایجاد شده: پنج روز قبل       آخرین ویرایش: پنج روز قبل
جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...