گروه جامع و تخصصی هتل‌نیوز - لوگوی شماره یک
جمعه، 10 تیر 1401 Language Logo - Hotel News Group انگلیسی
Hotel Uniform - Hotel News Group
هتل کلاب حساب کاربری من  - گروه جامع و تخصصی هتل‌نیوز Fri, Jul 1, 2022
اخبار داخلی
مقایسه هتل آسمان شیراز با ساختمان های غیر اصولی بی انصافی است

مقایسه هتل آسمان شیراز با ساختمان های غیر اصولی بی انصافی است

به گزارش هتل نیوز " کامیار اسکندریون " دبیر جامعه حرفه‌ای هتلداران ایران گفت ؛ هتلداری، صنعتی تخصصی‌ست نه سلیقه‌ای. ضروری‌ست افرادی که آگاهی لازم را در مورد این ابر صنعت ندارند از هر گونه  اظهار نظر غیرکارشناسی درباره آن جدا خودداری كنند. وی افزود ؛ برای ساخت یک هتل باید تمامی مجوزهای لازم از ارگان‌ها و سازمان‌های مربوطه اخذ و استانداردهای لازم بدون کم‌وکاست رعایت شود. او گفت ؛ روند ساخت یک پروژه بزرگ هتلی روند مفصلی‌ست كه معمولا از پيش‌بينی‌های ما طولانی‌تر هم می‌شود. " اسکندریون " تاکید کرد ؛ صرف نظر از ابعاد و بزرگی پروژه هتل آسمان، این هتل یک جاذبه جدید گردشگری در شهر شیراز محسوب خواهد شد. دبیر جامعه حرفه‌ای هتلداران ایران ضمن اعلام اینکه اين پروژه بر اساس آیین‌نامه و استانداردهای روز ساخته شده است افزود ؛ به گواه اظهار نظر کارشناسان و متخصصان و اسناد موجود، مقایسه اين سازه ایمن با ساختمان‌هایي كه فاقد استاندارد‌هاي لازم هستند و ايرادات مهندسي دارند، واقعا بی‌انصافی‌ست. وی خاطرنشان کرد ؛ با بهره‌برداری از اين پروژه، بیش از يك‌هزار تخت به ظرفیت تخت‌های هتلی استان فارس و کشور اضافه می‌شود.

ایجاد شده: سه روز قبل       آخرین ویرایش: سه روز قبل
مخالفت معاون گردشگری کشور با دو نرخی شدن هزینه پروازها

مخالفت معاون گردشگری کشور با دو نرخی شدن هزینه پروازها

به گزارش هتل نیوز، معاون گردشگری کشور با ارسال نامه ای به رئیس سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرد که دریافت نرخ دلاری بلیت هواپیما از گردشگران غیر ایرانی باعث افزایش قیمت تمام‌شده سفر می‌شود. متن مکاتبه معاون گردشگری کشور خطاب به رئیس سازمان هواپیمایی کشور به این شرح است ؛ جناب آقای محمد محمدی‌بخش  معاون محترم وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشور  با سلام احتراما پیرو مذاکره انجام شده با جنابعالی طی روزهای گذشته پیرامون خبرهای منتشر شده در رسانه‌ها به نقل از انجمن صنفی شرکت‌های هواپیمایی در خصوص نرخ بلیت هواپیما و اخذ نرخ دلاری بلیط پروازها از مسافران و گردشگران خارجی، همانگونه که مستحضرید وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، به‌عنوان دستگاه متولی امر گردشگری در کشور، وظیفه سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و توسعه این صنعت در کشور را با همکاری سایر دستگاه‌ها بر عهده داشته و بر همین اساس، اصولا می‌بایست تصمیمات اساسی در حوزه‌های مهمی همچون حمل و نقل، که دارای نقش بسیار مهم و موثری است. با نگاه جامع، اجماع ذی‌نفعان و با رویکرد حمایتی از توسعه این صنعت اتخاذ شود. در همین راستا بند ۴ احکام سند راهبردی توسعه گردشگری» به شماره ۶۶۶۳۴ مورخ ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ موضوع بند (الف) ماده (۱۰۰) قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، وزارت راه و شهرسازی را مکلف کرده است سیاست‌های حمایتی را در حوزه قیمت‌گذاری حمل و نقل هوایی در جهت توسعه مقاصد گردشگری تنظیم کرده و زیرساخت‌های حمل و نقل مسافری خود را با لحاظ سیاست‌های توسعه صنعت گردشگری تعیین و اجرا کند. از سوی دیگر اساسأ گردشگری در دنیا صنعتی رقابتی بوده و رقابت‌پذیری قیمتی سفر و تورهای گردشگری ایران به‌عنوان یکی از مهمترین مزیت‌های رقابتی کشور قلمداد می‌شود. این در حالی است که تصمیم فوق‌الذکر افزایش هزینه‌های تمام شده سفر را به دنبال داشته و بسیاری از کسب و کارهای دیگر به جز حمل و نقل را نیز متأثر می‌سازد.  از طرفی پس از سپری شدن دوران دشوار رکود اقتصادی حاصل از شیوع گسترده بیماری کرونا اکنون که هم‌راستا با سیاست‌های مبارزه با ایران‌هراسی، رونق نسبی برای ورود گردشگران خارجی فراهم شده است، انتظار می‌رود همه ذی‌نفعان حوزه گردشگری به‌منظور افزایش این روند، اهتمام جدی به عمل آورند.  بنابراین با توجه به مراتب فوق و نظر به اینکه تصمیم مزبور بدون اخذ نظرات این وزارتخانه و بدون در نظر گرفتن مصالح فعالان صنعت گردشگری اتخاذ شده است، دستور فرمائید مراتب مورد رسیدگی فوری قرار گرفته و تا زمان بررسی ابعاد مختلف موضوع و به ویژه چالش‌ها، اثرات  و تبعات اجرای آن در کار گروهی با حضور نمایندگان مشترک بخش دولتی و خصوصی در حوزه، از اجرایی شدن این تصمیم خودداری شود.

ایجاد شده: سه روز قبل       آخرین ویرایش: سه روز قبل
بالا بردن نرخ‌ها جذابیت را ‌برای ورود گردشگر به ایران کاهش می‌دهد

بالا بردن نرخ‌ها جذابیت را ‌برای ورود گردشگر به ایران کاهش می‌دهد

به گزارش هتل نیوز، " فرید جواهرزاده " رئیس انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران گفت ؛ دو ‌نرخی شدن سبب نارضایتی گردشگران خواهد شد و به نوعی افزایش نرخ هواپیما و هتل‌ها تنها منافع صنفی را تامین خواهد کرد و در تامین منافع جمعی تاثیری نخواهد داشت. او گفت ؛ بر اساس مقررات کلی دریافت وجه از گردشگران داخلی و حتی ‌خارجی باید بر مبنای واحد پول رایج‌ کشور باشد. وی افزود ؛ ما باید گردشگری را یک‌ زنجیره ببینیم و این  رویکرد را داشته باشیم که محصولات گردشگری تنها مخصوص یک ‌صنف نیست و باید منافع جمعی نیز در نظر گرفته شود. " جواهرزاده " خاطرنشان کرد ؛ باید این نگرانی را داشته باشیم که وزارت گردشگری به عنوان بخش کوچکی در فرایند زنجیره تامین گردشگری کشور نمی‌تواند خیلی تاثیر مثبتی بر این زنجیره داشته باشد. بهترین راه‌حل برای جلوگیری از دو نرخی شدن اجرای سیاست‌های تشویقی و حمایتی از دست‌اندرکاران گردشگری به ویژه هتلداران است. رئیس انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران تاکید کرد ؛ روند دو نرخی شدن در کشور با هشدار کشورهای اروپایی و غربی برای اتباع خود در سفر به ایران همزمان شده است که به عقیده من همزمانی این ۲ مورد بسیار خطرناک است.

ایجاد شده: چهار روز قبل       آخرین ویرایش: چهار روز قبل
باید نرخ‌ هتل‌ها برای مسافران خارجی به‌صورت ارزی و به دلار باشد

باید نرخ‌ هتل‌ها برای مسافران خارجی به‌صورت ارزی و به دلار باشد

به گزارش هتل نیوز ،  " محمدعلی فرخ مهر " رئیس جامعه حرفه‌ای هتل، هتل‌آپارتمان و پانسیون استان تهران گفت ؛ منظور از دونرخی بودن هتل‌ها این نیست که پول بیشتری از مسافران خارجی گرفته شود بلکه پیشنهاد شده که از این مسافران هزینه‌ها به‌صورت دلار گرفته شود. او گفت ؛ از آنجا که خارجی‌ها به هنگام ورود به کشور همانند ما، کارت بانکی اعتباری ندارند که بتوانند از آن استفاده کنند لذا باید اسکناس حمل کنند. " فرخ مهر " گفت ؛ هنگام هزینه کردن نیز باید آن را به واحد پول ما تبدیل کنند بنابراین در این باره نیز دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شوند. وی افزود ؛ باید سیستم بانکی در فرودگاه وجود داشته باشد تا با ورود میهمان خارجی به کشور بتواند به اندازه اسکناسی که به همراه خود آورده کارت اعتباری صادر شود. " فرخ مهر " خاطرنشان کرد ؛  در این صورت به جای اینکه پول‌ها در صندوق‌ها و کیف‌ها باقی بماند، وارد بانک می‌شود و به دست دلالان نیز نمی‌رسد. رئیس جامعه حرفه‌ای هتل، هتل‌آپارتمان و پانسیون استان تهران تاکید کرد ؛ باید نرخ ارزی برای مسافران خارجی مصوب شود که با نرخ ایرانی نیز تناسب داشته باشد. این موجب می‌شود که مسافر خارجی از سردرگمی خارج شود.

ایجاد شده: چهار روز قبل       آخرین ویرایش: چهار روز قبل
انتقاد از بازديدهای گزينشی وزير گردشگری

انتقاد از بازديدهای گزينشی وزير گردشگری

به گزارش هتل نیوز، به دنبال سفر وزير گردشگری به استان خوزستان، جمعی از فعالان حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استان خطاب به وزیر در نامه‌ای سرگشاده، توضيحات معاون رييس‌جمهوری درباره اولويت‌بندی بازديدهای وی از ابنيه تاريخی را خواستار شدند. در بخشی از این نامه آمده است ؛ ▫️ اینكه یك خوزستانی وقت بگذارد و كارون را از نزدیك ببیند با اینكه كارون و ظرفیتش هم برای خوزستانی‌ها، بلكه برای همه مردم ایران شناخته شده جای بسی تعجب است. ▫️ جناب ضرغامی گرامی، ما فعالان و سازمان‌های مردم‌نهاد از شما انتظار داشتیم به‌ جای گردش و دیدار از مكان‌هایی كه از قبل آنها را می‌شناختید، با فعالان و سازمان‌های این حوزه دیدار و گفت‌وگوی مفصلی داشته باشید. ▫️ اگر این سفر با هزینه دولت بود پس قاعدتا لازم بود همه ظرفیت‌های استان مورد بررسی قرار می‌گرفت. ▫️ ما اعلام می‌كنیم نسبت به اولین سفرتان كه نشان از كم‌توجهی شما و وزارت مربوطه به دغدغه‌های دوستدارانِ واقعی میراث فرهنگی است، ابراز گله و نارضایتی داریم. ▫️ اميدواريم پس از اين مسافرت‌تان، سفری كاری به خوزستان داشته باشيد!

ایجاد شده: چهار روز قبل       آخرین ویرایش: چهار روز قبل
جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...