اخبار داخلی
عامل اصلی تخریب بنای تاریخی هتل تهران انزلی پیگیری قضائی می‌شود

عامل اصلی تخریب بنای تاریخی هتل تهران انزلی پیگیری قضائی می‌شود

به گزارش هتل نیوز ؛ " ولی جهانی "  مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت :  در خصوص تخریب بنای هتل تهران بندرانزلی، هیچ گونه مجوزی از سوی میراث فرهنگی صادر نشده است. او افزود : در آخرین مکاتبه که از سوی دستگاه‌های اجرایی شهرستان بندر انزلی مبحث رفع خطر بنا مطرح شد، این اداره کل مطابق با نقشه‌ها صراحتاً به حفظ پوسته ساختمان بر اساس تکنولوژی جدید تاکید کرده است. وی گفت : اداره کل میراث فرهنگی تحت هیچ شرایطی نسبت به عمل ارتکابی خلاف قوانین و ضوابط ابلاغی کوتاه نخواهد آمد. بر اساس قوانین بنای تخریب شده بدون افزایش ارتفاع و بر اساس مستندات قدیمی موجود ساخته شود. مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان تاکید کرد : مجازات برای نابودکنندگان هویت ملی و آثار تاریخی ارزشمند مورد تاکید میراث فرهنگی است.

ایجاد شده: سه روز قبل       آخرین ویرایش: سه روز قبل
سطح اشغال ۶۰ درصدی هتل‌های مشهد در روز ولادت امام رضا(ع)

سطح اشغال ۶۰ درصدی هتل‌های مشهد در روز ولادت امام رضا(ع)

به گزارش هتل نیوز؛ " محمود مادرشاهیان " رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی گفت : هتل‌های مشهد در روز ولادت امام رضا(ع) وضعیت خیلی خوبی داشت. در طرحی با عنوان «خانه‌محور» تخفیف ویژه‌ ۳۰ تا ۵۰ درصدی برای استفاده زائران از هتل‌های مشهد در دهه کرامت در نظر گرفتیم که این طرح باعث استقبال زائران از هتل‌های مشهد شد. او افزود : با توجه به اینکه در سال ۱۴۰۲ هیچگونه افزایش قیمتی نداشتیم و تخفیفی هم که برای زائران در نظر گرفتیم، باعث شد سطح اشغال هتل‌ها در دهه کرامت و ولادت امام رضا(ع) به بیش از ۶۰ درصد برسد. وی ضمن اعلام اینکه خانواده‌های شهدا را در روز ولادت امام رضا(ع) به صورت رایگان پذیرش کردیم گفت : تخفیف ۳۰ تا ۵۰ درصدی هتل‌ها ویژه دهه کرامت بود. رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی تاکید کرد : هدف ما جذب زائر است تا بتوانیم برای زائران اقامت ارزان قیمت فراهم کنیم و افزایش ماندگاری زائران در مشهد است که توانستیم ماندگاری زائران در مشهد را به ۲ روز و یا بیشتر برسانیم.

ایجاد شده: 13/خرداد/1402       آخرین ویرایش: 13/خرداد/1402
فروش چارتری و گرانفروشی بلیت ادامه دارد!

فروش چارتری و گرانفروشی بلیت ادامه دارد!

به گزارش فلای نیوز ؛‌ سازمان هواپیمایی کشوری ۱۰ روز پیش پروازهای چارتری از مبدأ تهران به شهرهای مشهد، شیراز، اصفهان، اهواز، بندرعباس و تبریز را ممنوع و به مدت دو هفته به ابرلاین‌ها فرصت داد نسبت به ابطال تمام قراردادهای موضوع یاد شده و اطلاع‌رسانی به مسافران اقدام کنند. این در حالی است که سایت‌های فروش بلیت هواپیما همچنان در حال فروش بلیت پروازهای چارتری هستند آن هم با قیمت بالاتر از قیمت‌های مصوب. بلیت چارتری تهران-مشهد روز ۱۴ خردادماه با قیمت یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان (هواپیمایی تابان) به فروش می‌‌رسد. قیمت بلیت چارتری مذکور برای هواپیمایی آتا نیز یک میلیون و ۵۵۰ هزر تومان است. این در حالی است که قیمت مصوب بلیت پرواز مسیر تهران-مشهد با احتساب مالیات و عوارض متعلقه که سازمان هواپیمایی کشوری آنرا منتشر کرده  یک میلیون و ۳۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان است. در نمونه‌ای دیگر قیمت مصوب بلیت پرواز تهران-شیراز یک میلیون و ۳۲۶ هزار و ۱۰۰ تومان است. اما همین بلیت با قیمت یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان به‌صورت سیستمی فروخته می‌شود.

ایجاد شده: 9/خرداد/1402       آخرین ویرایش: 9/خرداد/1402
تعلیق مدیرکل میراث فرهنگی فارس به دلیل خواستگاری نامتعارف در حافظیه

تعلیق مدیرکل میراث فرهنگی فارس به دلیل خواستگاری نامتعارف در حافظیه

به گزارش هتل نیوز ؛" محمدهادی ایمانیه " استاندار فارس گفت :  در ماجرای حافظیه شیراز، براساس تصمیم مقامات قضایی، مدیر مجموعه حافظیه و دو نفری که رفتارهای خلاف شرع و هنجارشکنانه داشته اند، امروز تعیین تکلیف خواهند شد. وی افزود : مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان نیز تا مشخص شدن پرونده اجازه حضور در محیط اداری را نخواهد داشت. او گفت:  مجموعه اقدامات سلبی و ایجابی در استان فارس در حال اجراست و دستگاه‌های فرهنگی اقدامات مناسبی را در استان انجام داده اند و تلاش شده در حوزه عفاف و حجاب با تدبیر و برنامه ریزی و ایجاد آرامش و تذکر در قالب های مختلف و طرح های ناظر و همچنین سامانه مردم رسی صورت پذیرد.  استاندار فارس تاکید کرد : حساب حرکت های سازمان یافته یا کسانی که اصرار به قبح شکنی و مقابله با قوانین و مقررات دارند با بقیه جداست و وظیفه دستگاه‌های مختلف امنیتی و قضایی برخورد قاطع، مناسب و بجاست.

ایجاد شده: 8/خرداد/1402       آخرین ویرایش: 8/خرداد/1402
هتل قو اهواز هر لحظه ممکن است ریزش کند

هتل قو اهواز هر لحظه ممکن است ریزش کند

به گزارش هتل نیوز ؛ " علی خرازی " فعال گردشگری گفت :  تل قو اهواز به عنوان جاذبه‌ گردشگری مهم کلانشهر اهواز سال‌های سال است که به حال خود رها شده و اقدام مناسبی برای مرمت آن انجام نمی‌گیرد و قسمت‌هایی از آن به دلیل فرسودگی به صورت مستمر ریزش کرده و می‌توان گفت در حال نابودی است و حتی ارزش بازدید برای گردشگران ندارد. او افزود ؛ هم‌اکنون نیز این بنای تاریخی هر لحظه ممکن است ریزش کند و ممکن است به فضاهای اطراف خود نیز آسیب رساند. همچنین دیوارنویسی بر روی بنا هرچند بر روی این بنا اندک است اما صدمات جبران‌ناپذیری بر پیکره‌ این بنای تاریخی وارد ساخته است. وی گفت : در طول سال‌های اخیر بودجه‌هایی برای این بنای تاریخی در نظر گرفته شده و اقدامات مرمتی هم صورت گرفته اما این اقدامات ناچیز بوده زیرا این بنا به هزینه‌های بیشتری نیاز دارد. " خرازی " ضمن اعلام اینکه یکی از راه‌های نجات هتل قو اهواز مشارکت بخش خصوصی است گفت : بنای این هتل سال‌ها است که در وضعیت نابسامان قرار دارد و اداره میراث فرهنگی نیز هیچ گونه اقدام مناسب و جدی برای مرمت کلی آن انجام نداده است. این فعال گردشگری تاکید کرد که این بنای تاریخی قدمت صد ساله دارد و شناسایی و انجام مطالعات برای مرمت اصولی آن لازم است.

ایجاد شده: 8/خرداد/1402       آخرین ویرایش: 8/خرداد/1402
جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...