اخبار خارجی
آغاز بکار نمایشگاه حمل و نقل هوایی ریاض

آغاز بکار نمایشگاه حمل و نقل هوایی ریاض

به گزارش سرویس خارجی فلای نیوز ؛ نمایندگان بیش از ۱۰۰ کشور و سازمان چند ملیتی برای پانزدهمین کنفرانس بین المللی مذاکرات خدمات هوایی با تمرکز بر تقویت حمل و نقل هوایی برای بهبود حمل و نقل جهانی در ریاض گرد هم آمدند. در این رویداد پنج روزه از سوم دسامبر بیش از 700 کارشناس و متخصص هوانوردی غیرنظامی به بحث و گفتگو خواهند پرداخت. کنفرانس مذکور که به عنوان مهم‌ترین رویداد بین‌المللی در رده خود شناخته می‌شود، به همسویی با پیشرفت‌های سریع در صنعت حمل‌ونقل هوایی جهانی اختصاص داده شده است. این کنفرانس همزمان با روز جهانی هوانوردی غیرنظامی در آخرین روز خود، همچنین فرصت های سرمایه گذاری موجود در پادشاهی را از طریق استراتژی ملی هوانوردی کشور برجسته خواهد کرد. هدف این استراتژی ارتقای قابلیت‌های بخش هوانوردی غیرنظامی پادشاهی است و آن را به عنوان بخش پیشرو در خاورمیانه تا سال ۲۰۲۳ مطابق با چشم‌انداز عربستان سعودی ۲۰۲۳ قرار می‌دهد.

ایجاد شده: دو روز قبل       آخرین ویرایش: دو روز قبل
تفاله قهوه شاید از مغز در برابر آلزایمر محافظت کند

تفاله قهوه شاید از مغز در برابر آلزایمر محافظت کند

به گزارش هتل نیوز ؛ طبق مطالعه جدیدی که توسط محققان دانشگاه «تگزاس در ال پاسو» انجام شده است، تفاله‌ قهوه شاید حاوی ذرات رمزآلودی باشد که به پیشگیری از زوال عقل و سایر مشکلات سلامتی کمک می‌کند. پژوهشگران نقاط کوانتومی کربن اسید کافئیک (CACQDs) را از تفاله قهوه استخراج کرده‌اند که شاید بتواند از سلول‌های مغز در برابر حملات میکروبیولوژیکی محافظت کند؛ حملاتی که می‌توانند منجر به شکل‌گیری بیماری‌های عصبی ازجمله آلزایمر شوند. کافئیک اسید موجود در قهوه، متعلق به خانواده‌ای از ترکیبات گیاهی است که به‌دلیل خواص آنتی‌اکسیدانی یا حذف رادیکال‌های آزاد شناخته شده‌اند. کافئیک اسید می‌تواند به سد خونی مغزی نفوذ کند و روی سلول‌های مغز تأثیر بگذارد. ‌ محققان بر این باورند که در مراحل اولیه اختلالاتی مانند آلزایمر یا پارکینسون، دارویی مبتنی بر CACQD ممکن است در کندکردن‌ پیشرفت بیماری مفید باشد.

ایجاد شده: 4/آذر/1402       آخرین ویرایش: 4/آذر/1402
همه چیز درباره ویزای بازنشستگی دبی

همه چیز درباره ویزای بازنشستگی دبی

به گزارش سرویس خارجی تور نیوز ؛ آن دسته از ساکنین امارات که بازنشسته شده‌اند و بیش از ۵۵ سال سن دارند می‌توانند برای ویزای بازنشستگی ۵ ساله اقدام کرده و اسپانسر همسر و فرزندان خود نیز بشوند.  ✅ شرایط دریافت ویزای بازنشستگی امارات ؛ ▫️ فرد باید حداقل ۱۵ سال در داخل یا خارج از امارات کار کرده باشد یا در زمان بازنشستگی بیش از ۵۵ سال سن داشته باشد. ▫️ درآمد سالانه‌ی حداقل ۱۸۰ هزار درهم یا ماهانه حداقل ۱۵ هزار درهم ▫️ پس‌انداز ۱ میلیون درهمی به شکل سپرده‌ی ثابت ۳ ساله ▫️ املاک به ارزش ۱ میلیون درهم ▫️ ترکیبی از گزینه‌ی دوم و سوم، با حداقل ۱ میلیون درهم سپرده و املاک که هر کدام حداقل ۵۰۰ هزار درهم باشند. ✅ روش‌های اقدام برای دریافت ویزای بازنشستگی: ▫️ برای اقدام از طریق GDRFA باید به وبسایت smart.gdrfad.gov.ae مراجعه کرده و گزینه‌ی ورود اشخاص (individual) را انتخاب کنید و سپس درخواست جدید را آغاز کرده و با دنبال کردن سوالات روی صفحه، فرم آنلاین را پر کنید.  ▫️ برای اقدام از طریق DLD باید شخصاً در اداره دبی لند دپارتمان DLD حضور یابید تا درخواست ویزا را انجام دهید.

ایجاد شده: 1/آذر/1402       آخرین ویرایش: 1/آذر/1402
جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...