گروه جامع و تخصصی هتل‌نیوز - لوگوی شماره یک
جمعه، 7 بهمن 1401 Language Logo - Hotel News Group انگلیسی
Hotel Uniform - Hotel News Group
هتل کلاب حساب کاربری من  - گروه جامع و تخصصی هتل‌نیوز Fri, Jan 27, 2023
اخبار خارجی
معرفی هتل آتلانتیس رویال، جدیدترین هتل دبی

معرفی هتل آتلانتیس رویال، جدیدترین هتل دبی

به گزارش سرویس خارجی هتل نیوز، هتل " آتلانتیس رویال " دبی را می‌توان یکی از زیباترین هتل‌های این شهر دانست که معماری ویژه آن در لحظه اول هر رهگذری را به خود جذب می‌کند. این هتل پنج ستاره لوکس در جزیره " پالم جمیرا " شهر دبی واقع شده و چشم انداز بی‌نظیر و ابدی آن مشرف به خلیج فارس و طبیعت زیبای این منطقه است. افتتاحیه هتل " آتلانتیس " در ماه ژانویه ۲۰۲۳ در یک مراسم مجلل و خاص با حضور مهمانانی برجسته از سراسر جهان برگزار شد. این هتل پنج ستاره مجلل در زمینی به وسعت ۸۷ هزار مترمربع در ۴۳ طبقه بنا شده است. مسافران این هتل به امکاناتی از قبیل استخرهای روباز، کلوب ساحلی، ۱۷ رستوران، کافه، بزرگترین پارک آبی خاورمیانه، ساحل اختصاصی، سینما اختصاصی، صرافی، سالن جلسات و همایش‌ها و سالن‌های ورزشی در مدت اقامت دسترسی خواهد داشت. در این هتل خدمات اسپا و ماساژ هم در فضایی جذاب ارائه می‌شود و مسافران هتل " آتلانتیس " می‌توانند از این محیط جذاب برای رفع خستگی روزمره و تجدید انرژی با پرداخت هزینه استفاده کنند.

ایجاد شده: امروز       آخرین ویرایش: امروز
رشد گردشگری اروپا به پیش از کرونا نزدیک شد

رشد گردشگری اروپا به پیش از کرونا نزدیک شد

به گزارش سرویس خارجی هتل نیوز، اداره آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد که تعداد شب‌های اقامت در اقامتگاه‌های توریستی در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۲ به سطح قبل از همه‌گیری نزدیک شد. این منطقه در سال گذشته ۲.۷۲ میلیارد شب‌اقامت در اقامتگاه‌های توریستی را ثبت کرد که تنها ۵.۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ و قبل از اینکه کووید ۱۹ به دلیل تعطیلی مرزها و محدودیت، خسارت سنگینی به صنعت گردشگری وارد کند، کاهش داشته است. این رقم نسبت به سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به ترتیب ۹۱.۱ درصد و ۴۸.۳ درصد افزایش داشته است. سفرهای داخلی با ۰.۷ درصد فراتر از سطح قبل از همه‌گیری به ۱.۵۳ میلیارد شب رسیده است؛ در حالی که گردشگری بین‌المللی همچنان ۱۲.۶ درصد کمتر از ۱.۱۹ میلیارد شب است. در میان کشورهای اتحادیه اروپا، دانمارک، هلند و بلژیک بیشترین افزایش را در مسافران داخلی و خارجی داشته‌ که به ترتیب ۱۲.۳، ۳.۹ و نیم درصد از ارقام سال ۲۰۱۹ فراتر رفته است. لتونی و اسلواکی از نظر تعداد شب‌های توریستی در سال ۲۰۲۲ در میان کشورهایی بود که کمترین رشد را داشت و تنها اندکی بالاتر از ۷۰ درصد از سطح سال ۲۰۱۹ بهبود یافت.

ایجاد شده: پنج روز قبل       آخرین ویرایش: پنج روز قبل
معرفی بخش‌های جديد نمایشگاه FITUR - مادرید

معرفی بخش‌های جديد نمایشگاه FITUR - مادرید

به گزارش سرویس خارجی هتل نیوز، نمایشگاه امسال برپایه جهت گیری تجاری مستحکم است که در آن توسعه پایدار در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی، محور اصلی پیشنهادات شرکت ها و مقاصد و همچنین بخش ها و فعالیت های نمایشگاه خواهد بود. نمایشگاه FITUR به پیشرفت در خط تخصصی خود ادامه می‌دهد و به ارتقای بخش‌های مختلف صنعتی که، بر گردشگری تأثیر دارند و یک استراتژی کامل گردشگری را حول فعالیت‌های خود توسعه داده‌اند، کمک می‌کند. بخش‌های جدید امسال در FITUR شامل: بخش FITUR SPORTS:  نشان خواهد داد که چگونه گردشگری ورزشی محرک رشد پایدار برای صنعت گردشگری است و برجسته کردن پتانسیل این اهرم برای توسعه اجتماعی-اقتصادی، تجزیه و تحلیل چالش های آن، به اشتراک گذاری دانش و ایجاد فرصت های تجاری خواهد بود زیرا به غیر فصلی کردن گردشگری کمک می‌کند. بخش FITUR CRUISES:  که اختصاص یافته به گردشگری آبی است، دامنه خود را برای پوشش در زمینه های B2B و B2C گسترش می دهد‌. بخش FITURTechy:  با همکاری Instituto Tecnológico Hotelero (ITH) سازماندهی شده است و رویدادی در مورد آخرین روندها و فناوری های مرتبط با بخش گردشگری و نوآوری هایی که با مسائل آب و هوایی و پایداری روبرو هستند میپردازد. بخشFITUR LGBT+ :  به موضوعات مختلف با هدف احیای گردشگری و افزایش تنوع مقاصد مختلف تحت ادعای "عشق به سفر" می پردازد. بخش FITUR Lingua:  با همکاری فدراسیون اسپانیایی انجمن های مدارس اسپانیایی برای خارجی ها راه‌اندازی شده که استعداد و آموزش را به عنوان محرک های توسعه گردشگری برجسته می کند. بخش FITUR Woman:   که بحث خود را بر نقش زنان در دنیای کار در صنعت گردشگری متمرکز خواهد کرد‌. بخش FITUR Screen:  هدف آن تبدیل شدن به پلتفرمی است که صنعت گردشگری و فیلم را به هم متصل می‌کند فیلمبرداری، علاوه بر تاثیر آن بر اقتصاد محلی، یک ابزار قدرتمند ترویج گردشگری است ترویج گردشگری فیلم  باعث مبادلات تجاری بین بازیگران مختلف و تدوین پیشنهادهای آینده برای توسعه این بخش خواهد شد.

ایجاد شده: پنج روز قبل       آخرین ویرایش: پنج روز قبل
سفر سالانه ۵۰۰ میلیون گردشگر به اروپا

سفر سالانه ۵۰۰ میلیون گردشگر به اروپا

به گزارش سرویس خارجی هتل نیوز و به نقل از یورو نیوز فارسی، بررسی شرکت گلوبال‌دیتا نشان می‌دهد که سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون گردشگر به ۴۴ کشور اروپایی سفر می‌کنند که در این میان دو کشور پذیرای ۳۰ درصد از این تعداد گردشگر هستند.  فرانسه پیش از همه‌گیری کووید با جذب ۸۸.۱ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۹ مهمترین مقصد توریستی در جهان بود. هر چند این جایگاه در سال ۲۰۲۱ به اسپانیا رسید ولی فرانسه با ثبت ورود ۶۶.۶ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۲ در حال پیشی گرفتن از اسپانیا و بازگشت به جایگاه نخست است.  فرانسه نه تنها در بین گردشگران اروپایی به ویژه بریتانیایی‌ها، آلمانی‌ها و بلژیکی‌ها - محبوب است، بلکه از مهمترین مقصدهای گردشگران چینی و آمریکایی است. گلوبال‌دیتا برآورد کرده که تعداد گردشگران ورودی به فرانسه بین سال‌های ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۵ با نرخ سالانه ۱۲.۱ درصد رشد کند که در این صورت، این کشور در سال ۲۰۲۵ میزبان ۹۳.۷ میلیون گردشگر خارجی خواهد بود.  اسپانیا در شرایطی با استقبال از ۲۶.۳ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۱ توانست با عبور از فرانسه به رتبه اول جهان صعود کند که تقریبا تمامی کشورهای جهان درگیر موج‌های پی‌ در پی همه‌گیری ویروس کرونا بودند و اعمال محدودیت‌های اجتماعی گسترده امکان سفرهای توریستی را از میان برده بود.  انتظار می‌رود، اسپانیا تا سال ۲۰۲۵، مقصد سفر ۸۹.۵ میلیون گردشگر خارجی شود.  گلوبال‌دیتا شکست این دو کشور را از سوی سایر رقبا تقریبا غیرممکن می‌داند، چرا که برگزاری جشنواره‌ها، فرهنگ و غذای این دو کشور را در کنار سواحل گسترده و زیبا، واجد جذابیت بالایی برای گردشگران بین‌المللی ارزیابی می‌کند.

ایجاد شده: 23/دی/1401       آخرین ویرایش: 23/دی/1401
 ایمن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی ارزانِ دنیا

ایمن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی ارزانِ دنیا

به گزارش سرویس خارجی هتل نیوز، شرکت هواپیمایی " کانتاس " در صدر فهرست ایمن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی جهان که سایت رتبه‌بندی شرکت‌های هواپیمایی (AirlineRatings.com) تهیه کرده است قرار گرفت. این شرکت حامل پرچم استرالیا در جایگاه نخست قرار گرفت و شرکت‌های هواپیمایی " ایرنیوزیلند " رتبه دوم و " اتحادایرویز " جایگاه سوم را کسب کردند. این وب‌سایت سنجش شرکت‌های هواپیمایی، فهرست ۲۰  شرکت از ایمن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی ارزان برای سفر را هم منتشر کرد. این رتبه‌بندی بر اساس حروف الفبا انجام شد و شرکت‌های " ایرآسیا "، " ایزی جت "، "ساوت‌وست " و " ویز " را شامل می‌شود. فهرست سایت رتبه‌بندی شرکت‌های هواپیمایی بر اساس رتبه‌بندی ۳۸۵ شرکت هواپیمایی که این سایت پایش می‌کند، تنظیم شد و شرکت‌های حمل‌ونقل برجسته در صنعت سفر در آن مشخص شدند.  علت صدرنشین شدن " کانتاس " این است که این شرکت هواپیمایی از لحاظ استمرار عملیات پرواز در جهان بیش از همه قدمت دارد و طی ۱۰۰ سالی که از تاریخ عملیات پروازی آن می‌گذرد، رکوردهای جالبی از پیشتازی در عملیات پروازی و ایمنی گردآوری کرده و اکنون به عنوان باتجربه‌ترین شرکت هواپیمایی در این صنعت پذیرفته شده است.

ایجاد شده: 20/دی/1401       آخرین ویرایش: 20/دی/1401
برنامه‌های امارات برای جذب سرمایه‌گذاران انگلیسی و آمریکایی

برنامه‌های امارات برای جذب سرمایه‌گذاران انگلیسی و آمریکایی

به گزارش سرویس خارجی هتل نیوز، " هلال المری " رئیس اداره اقتصاد و گردشگری دبی گفت ؛ امارت قصد دارد سرمایه‌های آمریکایی و بریتانیایی بیشتری را جذب کند که در راستای برنامه گسترش تجارت و دو برابر شدن تامین مالی خارجی در دهه آینده است. این دو کشور در صدر فهرست سرمایه گذاری‌های خارجی مستقیم در دبی قرار دارند. او افزود ؛  ما در نوامبر گذشته به ۱۲.۸ میلیون گردشگر رسیدیم و در راه رسیدن به سطوح قبل از کووید هستیم. رئیس اداره اقتصاد و گردشگری دبی تاکید کرد ؛ شایعات درباره قصد دولت برای اعمال مالیات ۹ درصدی شرکت‌های گردشگری صحت ندارد. هفته گذشته، دبی برنامه‌های خود را برای دستیابی به افزایش انباشته سرمایه گذاری مستقیم خارجی که تا سال ۲۰۳۳ حدود ۶۵۰ میلیارد درهم (۱۷۷ میلیارد دلار) برآورد می‌شود را اعلام کرد. آخرین آمار رسمی نشان می‌دهد که ایالات متحده و بریتانیا بیش از نیمی از کل سرمایه گذاری مستقیم خارجی در دبی را در نیمه اول سال ۲۰۲۲ به خود اختصاص داده‌‍اند. این امارت همچنین قصد دارد تا سال ۲۰۳۳ به سومین مقصد گردشگری جهان تبدیل شود.

ایجاد شده: 18/دی/1401       آخرین ویرایش: 18/دی/1401
جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...