گروه جامع و تخصصی هتل‌نیوز - لوگوی شماره یک
سه‌شنبه، 12 مهر 1401 Language Logo - Hotel News Group انگلیسی
Hotel Uniform - Hotel News Group
هتل کلاب حساب کاربری من  - گروه جامع و تخصصی هتل‌نیوز Tue, Oct 4, 2022
اخبار خارجی
پرواز با سرعت بالای ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت با تاکسی هوایی Wisk Aero

پرواز با سرعت بالای ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت با تاکسی هوایی Wisk Aero

به گزارش سرویس خارجی هتل نیوز، استارتاپ فناوری هوافضا Wisk Aero از نسل ششم هواپیمای خود رونمایی کرد؛ یک تاکسی هوایی چهار نفره تمام الکتریکی که می‌تواند بدون خلبان پرواز کند. این شرکت که تحت حمایت بوئینگ قرار دارد، اعلام کرده که به عنوان بخشی از خدمات تاکسی هوایی تجاری خود تلاش دارد تا مجوزهای مورد نیاز برای حمل مسافران را از اداره هوانوردی فدرال (FAA) دریافت کند. هواپیمای Wisk دارای شش روتور جلویی است که هر کدام دارای پنج پره هستند و می‌توانند به صورت افقی یا عمودی کج شوند. همچنین شش روتور عقب که هر کدام از دو پره تشکیل شده و در حالت عمودی ثابت می‌مانند. همچنین دارای سرعت ۱۲۰ گره دریایی (معادل ۲۲۲ کیلومتر بر ساعت) و برد ۱۴۰ کیلومتری است و می‌تواند در ارتفاع ۷۵۰ تا ۱۲۰۰ متری زمین پرواز کند. این شرکت امیدوار است ظرف پنج سال آینده با راه‌اندازی سرویس تاکسی هوایی، سالانه ۱۴ میلیون پرواز در حدود ۲۰ بازار بزرگ جهانی انجام شود.

ایجاد شده: امروز       آخرین ویرایش: امروز
خاورمیانه ٧٦٥ میلیارد دلار هواپیمای جدید می خرد

خاورمیانه ٧٦٥ میلیارد دلار هواپیمای جدید می خرد

به گزارش سرویس خارجی هتل نیوز، " رندی هیسی " مدیر بازاریابی بوئینگ در خاورمیانه،آفریقا،روسیه و آسیای میانه گفت ؛  منطقه خاورمیانه یک نقطه اتصال محبوب برای مسافران بین المللی و تجارت در حال رشد است که به ناوگان همه کاره ای نیاز خواهد داشت که نیازهای خطوط هوایی و بار هوایی را برآورده کند. او گفت ؛ رشد قابل توجهی را در بازار حمل و نقل هوایی خاورمیانه طی سال‌های اخیر نشان می‌دهد و خاطرنشان می‌کند که قطر ایرویز و امارات ایرلاینز در فهرست پنج شرکت برتر جهان قرار دارند.  وی در ادامه گفت ؛ بوئینگ پیش‌بینی کرد که اندازه ناوگان باری خاورمیانه تا سال ٢٠١٤ به ١٧٠ فروند هواپیما یعنی بیش از دو برابر ناوگان قبل از همه‌گیری برسد.  " هیسی " افزود ؛ هواپیماهای پهن پیکر ٤٣ درصد از سفارش‌ها به ارزش ٧٦٥ میلیارد دلار را تشکیل می‌دهند که بالاترین نسبت را در مقایسه با سایر مناطق است.  مدیر بازاریابی بوئینگ در خاورمیانه،آفریقا،روسیه و آسیای میانه تاکید کرد ؛ تقاضای بازار برای هواپیماهای تک راهرو در خاورمیانه قرار است تا سال ٢٠٤١ به بیش از دو برابر افزایش یابد.

ایجاد شده: دو روز قبل       آخرین ویرایش: دو روز قبل
رشد ۵۷ درصدی گردشگری بین المللی در جهان

رشد ۵۷ درصدی گردشگری بین المللی در جهان

به گزارش سرویس خارجی هتل نیوز، سازمان جهانی گردشگری که «بازنگری در گردشگری» را به عنوان شعار امسال خود  انتخاب کرده، از کشورها خواست تا از فرصت موجود استفاده و در خصوص گردشگری تجدید نظر کنند. طبق آخرین مقیاس‌های جهانی گردشگری، تعداد گردشگران بین المللی از ماه ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۲ (دی ۱۴۰۰ تا مرداد ۱۴۰۱) در مقایسه با دوره مشابه در سال میلادی گذشته تقریبا سه برابر شده است یعنی رشد ۱۷۲ درصدی. این بدان معناست که بخش گردشگری نزدیک به ۶۰ درصد سطح پیش از همه گیری کرونا را احیا کرده است. بهبود مستمر گردشگری بین المللی نشان دهنده تقاضای قوی برای سفرهای بین المللی و همچنین کاهش یا لغو محدودیت های سفر تا به امروز است. بر اساس اعلام این سازمان، ۸۶ کشور تا ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۲  - ۲۸ شهریور - هیچ محدودیتی مرتبط با کووید-۱۹ نداشتند. به گفته دبیر کل سازمان جهانی گردشگری، گردشگری به طور پیوسته در حال بهبود است، اما چالش‌های متعددی از ژئوپلیتیک گرفته تا اقتصادی همچنان باقی مانده است.

ایجاد شده: 5/مهر/1401       آخرین ویرایش: 5/مهر/1401
هنگ کنگ لزوم سپری کردن دوره قرنطینه در هتل را برای تمامی مسافران لغو می کند

هنگ کنگ لزوم سپری کردن دوره قرنطینه در هتل را برای تمامی مسافران لغو می کند

به گزارش سرویس خارجی هتل نیوز،‌ مقام های هنگ کنگ پس از گذشت بیش از دو و نیم سال اعلام کردند، مقررات بحث برانگیز لزوم سپری کردن قرنطینه در هتل را برای تمامی مسافرانی که به این مکان سفر می کنند، از ۲۶ سپتامبر لغو خواهند کرد. براساس مقررات جدید، تمام مسافرانی که به هنگ کنگ سفر می کنند، باید پس از رسیدن به هنگ کنگ، به مدت سه روز بر وضعیت سلامت خود نظارت داشته باشند. مسافرانی که وارد هنگ کنگ می شوند، می توانند سه روز نخست را در خانه یا مکانی به انتخاب خودشان سپری کنند و حتی می توانند در این مدت به بیرون، مدرسه یا محل کار بروند اما ورود آنها به مکان های مشخصی همچون رستوران ها ممنوع است. همچنین براساس قوانین جدید افراد ملزم به ارائه نتیجه منفی آزمایش PCR قبل از سفر نخواهند بود و بجای آن باید ۲۴ ساعت قبل از سفر آزمایش سریع آنتی ژن (RAT) را انجام دهند. این تغییر مقررات درحالی اعلام شده که اخیرا ژاپن از بازگشایی مرزهای کشور به روی گردشگران خبر دادند.

ایجاد شده: 2/مهر/1401       آخرین ویرایش: 2/مهر/1401
زوج هکر‌، اطلاعات صدها هتل را پاک کردند

زوج هکر‌، اطلاعات صدها هتل را پاک کردند

به گزارش سرویس خارجی هتل نیوز، یک زوج هکر اعلام کردند که اطلاعات شرکت "‌‌ آی‌اج‌جی " را پاک کرده‌اند. این شرکت بریتانیایی صاحب شش هزار هتل شامل مجموعه‌های " هالیدی این " ، " کراون پلازا " و " رجنت " در سراسر جهان است. این زوج که خود را اهل ویتنام معرفی کردند، مدعی شدند هدف اولیه آن‌ها اخاذی بوده اما پس از آنکه این حمله از سوی تیم حفاظتی وب‌سایت " آی‌اچ‌جی " متوقف شد، برای سرگرمی حجم زیادی از اطلاعات موجود در این سایت را پاک کردند. مشتریان هتل‌های گروه " آی‌اچ‌جی " در تماس با بخش خدمات مشتریان هتل‌های این شرکت، مشکلات گسترده‌ای را در رزرو اتاق و ثبت ورود به هتل گزارش کرده بودند. " آی‌اچ جی " ابتدا، در پست‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد، این مشکلات را مربوط به «پروسه بروزرسانی و رفع نواقص سیستم‌های خود» اعلام کرده بود و تنها پس از ۲۴ ساعت به سهامداران خود اعلام کرد که وب‌سایتش مورد حمله سایبری قرار گرفته است.

ایجاد شده: 27/شهریور/1401       آخرین ویرایش: 27/شهریور/1401
امکان پایان دادن به محدودیت‌های سفر در ژاپن

امکان پایان دادن به محدودیت‌های سفر در ژاپن

به گزارش سرویس خارجی هتل نیوز،  ژاپن ممکن است تا پایان ماه آینده به سیاست گردشگری بدون محدودیت بازگردد، زیرا فشار بر دولت برای پایان دادن به محدودیت‌های سفر افزایش یافته است. ژاپن از هفته گذشته سقف روزانه برای ورود مسافران خارجی به این کشور را از ۲۰ هزار به ۵۰ هزار نفر افزایش داد.  همچنین مسافرانی که حداقل سه بار واکسینه شده‌اند دیگر نیازی به انجام تست کووید-۱۹ در ۷۲ ساعت پیش از سفر، ندارند. همچنین قانونی که مسافران را ملزم می‌کند از طریق آژانس‌های مسافرتی رزروهای سفر و اقامت را انجام دهند نیز ممکن است لغو شود. سال گذشته تنها ۲۴۵ هزار و ۹۰۰ نفر گردشگر خارجی وارد ژاپن شدند که کمترین آمار به ثبت رسیده از سال ۱۹۶۴ تا کنون است و در مقابل، در سال ۲۰۱۹، رکورد ۳۱ میلیون نفر ورود گردشگر خارجی در ژاپن ثبت شد. دولت این کشور چشم‌انداز بلند‌پروازانه جذب ۶۰ میلیون گردشگر را تا پایان دهه میلادی ترسیم کرده بود. مقامات ژاپنی امیدوارند که گردشگران خارجی جذب یِن ضعیف شوند که اخیراً در برابر دلار به پایین‌ترین حد خود در تاریخ رسیده است.

ایجاد شده: 23/شهریور/1401       آخرین ویرایش: 23/شهریور/1401
جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...