گروه جامع و تخصصی هتل‌نیوز - لوگوی شماره یک
سه‌شنبه، 8 آذر 1401 Language Logo - Hotel News Group انگلیسی
Hotel Uniform - Hotel News Group
هتل کلاب حساب کاربری من  - گروه جامع و تخصصی هتل‌نیوز Tue, Nov 29, 2022
فرانت آفیس

آموزشهای داخلی و خارجی در حوزه پذیرش صنعت هتلداری را میتوانید از این بخش پیگیری و مطالعه و در صورت تمایل نسبت به دانلود مطالب اقدام فرمائید.


عملکرد دپارتمان Front Office را در هتل چگونه می سنجید؟

عملکرد دپارتمان Front Office را در هتل چگونه می سنجید؟

 تا پیش از این، تنها یک پاسخ برای این سوال وجود داشت: امتیازات داده شده به GSS (متصدی خدمات مهمان) و فرایند Check – In. اما با توسعه فناوری در سالهای اخیر، موارد بیشتری در این فرایند دخیل شده اند. برای مثال میتوان به فرایند Mobile Check-In اشاره کرد که به شما امکان می دهد تا از راه دور فرایند Check – In را انجام دهید و یا حتی امکانات چت با نماینده هتل در این تکنولوژی را نیز دارید. به همین خاطر چند شاخص کلیدی عملکرد Front Office را در ادامه برمیشماریم: 1. امتیازات داده شده به فرایند Check-In . 2. سرعت و کارآیی چت با موبایل. 3. توجه و کسب درآمد اضافی مانند No Shows و کنسلی 4. ثبت نام در برنامه های عضویت وفاداری 5. فروش اتاق به قیمتهای بالاتر و متقاعد کردن مهمان به پرداخت و کسب درآمد بالاتر 6. کارآیی در فروش با قیمتهای بالاتر و ایجاد منابع درآمد اضافی 7. وقت شناسی در فرایند Mobile Check-In. شما در هتل خود برای اندازه گیری عملکرد فرانت آفیس، از چه معیارهایی استفاده میکنید؟

ایجاد شده: 3/دی/1398       آخرین ویرایش: 3/دی/1398
فرانت آفیس

فرانت آفیس

بخش دوم: تجارت مربوط به هتل و رستوران، ترکیبی از نمایش­گری، سیاست­مداری و معاشرت­پذیری است. تمامی کارکنان در خط مقدم هتل موظفند توانایی برقراری ارتباط مؤثر را داشته باشند. ارتباطی بر اساس رفتاری معین و آداب معاشرت همراه با ملایمت و آرامش. آدابی که یک پیشخدمت در هتل یا رستوران باید رعایت کند، شامل موارد زیر می شود: به محض ورود میهمانان به هتل یا رستوران، به آنان رسیدگی کند. در فصل سرد (زمستان) به میهمانان کمک کند تا لباس گرم یا پالتو هایشان را در آورده و همچنین هنگام خروج در پوشیدن این لباس ها به آنان کمک کنند. برای میهمانان روزی خوش آرزو کرده و ورودشان را به رستوران خوش آمد بگوید. با میهمانان مؤدبانه رفتار کند. به خانم ها در نشستن­شان کمک کند. برای کودکان، پشتی اضافه یا صندلی مخصوص فراهم کند. اگر یک میهمان در حال صحبت کردن با میهمان دیگری است، نباید وسط حرفش پرید. گفت و گوی میهمانان را دزدکی گوش نکند. از هرگونه اطوار و عادات شخصی مانند دست زدن به موها یا گرفتن بینی، خود داری کند. همیشه صاف بأیستد و در هنگام وعده ی انجام خدمت به میهمانان تعظیم ملایمی انجام دهد. به درخواست میهمانان دقت  کند. واضح صحبت کند. از هر گونه بحث و مشاجره با کارکنان خدمات  یا میهمانان در هتل و رستوران پرهیز کند. از دخواست انعام خود داری کند. انعام را هنگامی بردارد که میهمان رفته باشد. تنها از درب خدمات وارد رستوران شود یا از آن خارج شود. خودکار یا مدادی در جیبش داشته باشد نه در پشت گوشش یا جلوی کتش. از جویدن آدامس  و آجیل خود داری کند. صورت حساب را بسیار محترمانه و به صورت سربسته به مشتری ارائه دهید تا موجب خجالت او نشود.

ایجاد شده: 9/اردیبهشت/1398       آخرین ویرایش: 10/اردیبهشت/1398
خصوصیات و ویژگی های میز فرانت آفیس

خصوصیات و ویژگی های میز فرانت آفیس

بخش اول: به جهت سهولت کار و تسلط مهمانان به افراد پشت میز و بالعکس و سرویس دهی بهتر توصیه می شود ارتفاع میز از کف لابی بین ۱۱۰ الی ۱۲۰ سانتی متر در نظر گرفته شود. در طراحی و ساخت فرانت دسک می باید نهایت ذوق و سلیقه و زیبایی بکار گرفته شده و در عین حال به ماندگاری و استقامت میز نیز توجه کافی صورت پذیرد. محل میز مذکور ترجیحا در نزدیکی درب ورودی و در جهتی طراحی گردد که مستقیما در معرض دید مهمانان ورودی و خروجی بوده و در عین حال پرسنل شاغل در پشت آن بتوانند بطور نامحسوس به رفت و آمد افراد به لابی به خصوص آسانسورها کنترل داشته باشند. در قسمت داخلی میز قفسه و طبقه بندی های مناسب طراحی و ساخته شود که ارزش کاربری داشته ، بتوانند ذخیره مورد نیاز فرمهای اداری ، لوازم التحریر، و ملزومات و تجهیزات کامپیوتر و ... را نگهداری نماید. در هتل هایی که هنوز از سیستم قفل و کلید مکانیکی استفاده می نمایند محل نگهداری کلیدها باید در داخل میز و جلوی محل استقرار مسئول اطلاعات بطور مرتب و تفکیک شده طراحی و ساخته شود. از آویزان کردن کلید اتاق ها یا جعبه کلید در پشت سر پرسنل یا سمت چپ و راست در معرض دید مستقیم مهمانان خودداری گردد تا پرسنل تحت هیچ شرایطی مجبور به پشت کردن به مهمانان نگردد و مسائل حفاظتی و امنیتی نیز رعایت گردد.

ایجاد شده: 9/اردیبهشت/1398       آخرین ویرایش: 10/اردیبهشت/1398
جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...