کتابخانه داخلی

از کتابخانه بخش هتل کتاب هتل نیوز می توانید کتاب مورد علاقه خود را در حوزه هتلداری با جزئیات بررسی و در صورت تمایل دانلود نمائید.


 فرهنگ جامع، کاربردی و توصیفی گردشگری و مهمانداری + خرید آنلاین

فرهنگ جامع، کاربردی و توصیفی گردشگری و مهمانداری + خرید آنلاین

گروه آموزشی هتل‌نیوز  - کتاب "  فرهنگ جامع، کاربردی و توصیفی گردشگری و مهمانداری " توسط آقای جلال نصیریان تالیف شده است. این فرهنگ دربرگیرنده غالب اصطلاحات و واژگان بخش‌های پنجگانه مرتبط با صنعت گردشگری (بخش ترابری و حمل‌و‌نقل، اقامتگاه‌ها و اماکن پذیرایی، اعم از طبیعی و انسان ساخت، سفرسازان و بالاخره سازمان‌های مدیریتی و بازاریابی مقصد) و برخی واژگان خارجی که وارد زبان فارسی شده‌است می‌باشد و تلاش شده است تا مطالب به صورت توصیفی که جنبه آموزشی را هم برای دانشجویان رشته‌های مرتبط با این صنعت(از جمله دانشجویان دانشکده‌های جهانگردی و هتلداری، حمل‌و‌نقل اعم از هوایی، ریلی، جاده‌ای و دریایی)، باستان‌شناسی، مترجمان و دست‌اندرکاران صنعت گردشگری مانند دفاتر خدمات مسافرتی و سیاحتی، کارکنان واحدهای اقامتگاهی، راهنمایان گردشگری و ... داشته باشد. جهت خرید آنلاین و دریافت این کتاب از طریق گزینه ثبت سفارش اقدام فرمائید. لازم به ذکر است، قیمت این کتاب با در نظر گرفتن هزینه‌ پستی و ارسال درب منزل سفارش دهنده، محاسبه شده است.

ایجاد شده: 1/اردیبهشت/1401       آخرین ویرایش: 1/مرداد/1401
مدیریت بازاریابی در صنعت گردشگری + خرید آنلاین

مدیریت بازاریابی در صنعت گردشگری + خرید آنلاین

گروه آموزشی هتل‌نیوز  - کتاب " مدیریت بازاریابی در صنعت گردشگری " توسط سرکار خانم زهره دهدشتی‌شاهرخ و آقای مرتضی فیاضی، تالیف شده است. این کتاب حاوی چهارده فصل است. نگارندگان پس از پیش‌گفتار در فصل اول به کلیات بحث یعنی بازاریابی، انواع آن و کارکردهای آن پرداخته سپس در فصل‌های بعدی بحث‌های مرتبط با جهانگردی و بازاریابی را مطرح کرده‌اند. لازم به ذکر است که هر فصل دارای مقدمه جداگانه است که هدف آن فصل را بیان می‌کند. همچنین برای درک بیشتر مباحث از جداول، نمودارها و موارد عملی و مطالعات موردی استفاده شده است. در پایان کتاب نیز منابع به زبان انگلیسی ارائه شده است. برخی از عنوان‌های فصل‌های کتاب عبارت‌اند از؛ 1. درک رفتار مصرف‌کنندگان در صنعت مهمان‌پذیری 2. بخش‌بندی بازار و موقعیت‌یابی 3. تدوین برنامه بازاریابی 4. مدیریت محصولات و خدمات 5. کانال‌های بازاریابی 6. فروش شخصی 7. استراتژی قیمت‌گذاری جهت خرید آنلاین و دریافت این کتاب از طریق گزینه ثبت سفارش اقدام فرمائید. لازم به ذکر است، قیمت این کتاب با در نظر گرفتن هزینه‌ پستی و ارسال درب منزل سفارش دهنده، محاسبه شده است.

ایجاد شده: 23/اسفند/1399       آخرین ویرایش: 1/مرداد/1401
تجزیه و تحلیل صورت های مالی شرکت ها (هتل ها) + خرید آنلاین

تجزیه و تحلیل صورت های مالی شرکت ها (هتل ها) + خرید آنلاین

گروه آموزشی هتل‌نیوز  - کتاب "تجزیه و تحلیل صورت های مالی شرکت ها (هتل ها)" توسط جناب آقای علی یعقوبی از اساتید دانشگاه، تالیف شده است. این کتاب به آموزش نظری و کاربردی مفاهیم و معانی مدیریت مالی  همراه  با  نکات  عملیاتی  و  حائز  اهمیت در این خصوص برای دانشجویان رشته های مدیریت (مدیریت هتلداری) همچنین رشته های حسابداری می باشد، که در توان و ضرورت تلاش شده از مطالب به صورت ساده و عملیاتی برای کسانی که در زمینه مباحث مالی و تصمیم گیری مالی نقش دارند، استفاده گردد. سر فصل های کتاب عبارتند از:  فصل 1: صورت های مالی فصل 2: مدیریت مالی در هتل یا تجزیه و تحلیل صورت های مالی فصل 3: تجزیه و تحلیل صورت های مالی بر اسای نسبت های مالی فصل4 : نقطه تعادل فصل 5: نقطه سر به سر فصل 6: پیش بینی و برنامه ریزی مالی فصل 7: ریسک جهت خرید آنلاین و دریافت این کتاب از طریق گزینه ثبت سفارش اقدام فرمائید. لازم به ذکر است، قیمت این کتاب با در نظر گرفتن هزینه‌ پستی و ارسال درب منزل سفارش دهنده، محاسبه شده است.

ایجاد شده: 17/اسفند/1399       آخرین ویرایش: 1/مرداد/1401
پذیرایی و تشریفات در ضیافت‌های رسمی + خرید آنلاین

پذیرایی و تشریفات در ضیافت‌های رسمی + خرید آنلاین

گروه آموزشی هتل‌نیوز - کتاب "پذیرایی و تشریفات در ضیافت‌های رسمی" توسط آقایان "محمد حنیفه بهرام‌پور" و "محسن عبداللهی آرا" نوشته شده است. در این کتاب سعی شده است تا نظم موجود و مورد قبول در جامعه بین‌المللی، تشریح و از پرداختن به تشریفات اختصاصی کشورها اجتناب شود. در واقع این کتاب صرفاً مورد نیاز و استفاده دستگاه دیپلماسی نیست و کلیه دست‌اندرکارانی که به نوعی در زمینه‌های بین‌المللی فعالیت دارند، می‌توانند از مطالب آن بهره‌مند شوند. همچنین بخش‌هایی از این کتاب در زندگی روزمره نیز کاربرد دارد و می‌تواند در جمع‌های کوچک مانند خانواده مورد استفاده قرار گیرد. در این کتاب حداقل‌هایی از اصول رفتاری که رعایت آن در جوامع معمول می باشد، تشریح و اصول حاکم بر مناسبات رسمی بررسی شده است. سر فصل‌های کتاب "پذیرایی و تشریفات در ضیافت‌های رسمی" عبارت است از؛  فصل 1: تعاریف فصل 2: اصول تشریفات فصل 3: اصول رفتاری فصل 4: چند اصل مهم در تشریفات فصل 5: اصول معمول در برگزاری ضیافت‌ها فصل 6: اصول معمول برای شرکت در ضیافت‌ها فصل 7: آئین مقررات پرچم فصل 8: تقسیم‌بندی ضیافت‌ها فصل 9: بوفه و انواع آن فصل 10: انواع صبحانه فصل 11: انواع ضیافت‌های رسمی فصل 12: انواع منوهای ضیافت فصل 13: انواع میان وعده در ضیافت‌ها فصل 14: شیوه پذیرایی در ضیافت‌ها فصل 15: انواع میز جلسات فصل 16: تدارکات اجلاس‌ها و ضیافت‌ها فصل 17: انواع ظروف مورد استفاده در ضیافت‌ها جهت خرید آنلاین و دریافت این کتاب از طریق گزینه ثبت سفارش اقدام فرمائید. لازم به ذکر است، قیمت این کتاب با در نظر گرفتن هزینه‌ پستی و ارسال درب منزل سفارش دهنده، محاسبه شده است.

ایجاد شده: 3/آبان/1399       آخرین ویرایش: 1/مرداد/1401
نکات کلیدی در هتل‌ها ( جلد چهارم ) - مدیریت و نظارت بر خدمات پذیرایی + خرید آنلاین

نکات کلیدی در هتل‌ها ( جلد چهارم ) - مدیریت و نظارت بر خدمات پذیرایی + خرید آنلاین

گروه آموزشی هتل‌نیوز - چهارمین جلد از کتاب نکات کلیدی در هتل‌ها با عنوان "مدیریت و نظارت بر خدمات پذیرایی" ضمن اینکه صرفاً کاربردی است، ارتباط مستقیم با مواد خوراکی، پذیرایی و رسم میهمان‌نوازی دارد. این کتاب که توسط جناب آقای "علی‌اصغر رضایت" نوشته شده به غیر از مدیریت خدمات پذیرایی و میزبانی، مقداری تشریفات را هم برای شما به تصویر می‌کشد. سرفصل‌های اصلی این کتاب عبارت است از؛  فصل 1: آشنایی مقدماتی با واحدهای مختلف پذیرایی فصل 2: نگاره تشکیلاتی قسمت خوراکی و نوشیدنی فصل 3: سه شیوه سرو خوراک فصل 4: تعدادی از واژه‌های مورد استفاده در آشپزخانه و رستوران جهت خرید آنلاین و دریافت این کتاب از طریق گزینه ثبت سفارش اقدام فرمائید. لازم به ذکر است، قیمت این کتاب با در نظر گرفتن هزینه‌ پستی و ارسال درب منزل سفارش دهنده، محاسبه شده است.

ایجاد شده: 4/مرداد/1399       آخرین ویرایش: 1/مرداد/1401
پایه و اساس مدیریتی در هتل‌های پنج ستاره + خرید آنلاین

پایه و اساس مدیریتی در هتل‌های پنج ستاره + خرید آنلاین

گروه آموزشی هتل‌نیوز - کتاب "پایه و اساس مدیریتی در هتل‌های پنج ستاره" یکی از مفیدترین منابع در زمینه هتلداری و مدیریت هتلداری است که می‌تواند توسط تمام افراد علاقه‌مند و شاغل در این حوزه اعم از دانشجویان رشته هتلداری و مدیران و صاحبان هتل‌ها مورد استفاده قرار گیرد. نام کتاب به هتل‌های پنج ستاره اشاره دارد اما قواعد مندرج، در تمامی هتل‌ها با درجه‌های دیگر نیز صادق است. این کتاب که توسط جناب آقای "علی‌اصغر رضایت" نوشته شده، آمیخته‌ای از علم و هنر است و جزئیات مسائل هتلداری را مورد پردازش قرار داده است. کتاب "پایه و اساس مدیریتی در هتل‌های پنج ستاره" برای کسانی که به نحوی در صنعت هتلداری فعالیت می‌کنند اعم از دانشجویان رشته هتلداری، مدیران و صاحبان هتل‌ها مورد استفاده است. از نکات دیگر مربوط به کتاب می‌توان به دو زبانه بودن آن اشاره کرد که می‌تواند برای معادل‌های صحیح فارسی و انگلیسی در هتلداری منبع مناسبی باشد. جهت خرید آنلاین و دریافت این کتاب از طریق گزینه ثبت سفارش اقدام فرمائید. لازم به ذکر است، قیمت این کتاب با در نظر گرفتن هزینه‌ پستی و ارسال درب منزل سفارش دهنده، محاسبه شده است.

ایجاد شده: 28/تیر/1399       آخرین ویرایش: 1/مرداد/1401
مدیریت رفتار سازمانی و منابع انسانی در حوزه هتلداری + خرید آنلاین

مدیریت رفتار سازمانی و منابع انسانی در حوزه هتلداری + خرید آنلاین

گروه آموزشی هتل‌نیوز - کتاب "مدیریت رفتار سازمانی و منابع انسانی در حوزه هتلداری" در چهار بخش عمده تهیه شده است.  بخش اول به کلیاتی در حوزه رفتار سازمانی و مسائل مدیریتی مرتبط با موضوع می پردازد. در بخش دوم به موضوع رفتار سازمانی در سطح فردی و تمام جزئیات آن و در بخش سوم به مباحث رفتار سازمانی در سطح گروه و سرانجام در بخش چهارم نگاهی محدود به برخی مطالب عمده نظیر فرهنگ سازمانی، رهبری و ارتباطات، مدیریت بهره‌وری و سرانجام مدیریت بحران و ریسک پرداخته شده است. سر فصل‌های کتاب مدیریت رفتار سازمانی و منابع انسانی در حوزه هتلداری عبارتند از: فصل 1: طرح موضوع فصل 2: نگاهی اجمالی به مفاهیم نظری فصل 3: مبانی رفتار فرد / توانایی / شخصیت / یادگیری / ادراک / ارزش‌ها و نگرش‌ها / انگیزش فصل 4: مطالعات رفتار گروه / روش تصمیم‌گیری گروهی / مطالعات رفتار سازمانی در سطح سازمان فصل 5: فرهنگ سازمانی / رهبری سازمان / ارتباطات سازمانی / مدیریت بهره‌وری / مدیریت بحران و ریسک جهت خرید آنلاین و دریافت این کتاب از طریق گزینه ثبت سفارش اقدام فرمائید. لازم به ذکر است، قیمت این کتاب با در نظر گرفتن هزینه‌ پستی و ارسال درب منزل سفارش دهنده، محاسبه شده است.

ایجاد شده: 24/خرداد/1399       آخرین ویرایش: 1/مرداد/1401
جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...